Najlepsze miejsca na zakupy w Chefchaouen


Chefchaouen to świetne miejsce na zakup souvenirów

Wielu turystów przyjeżdża do Chefchaouen, aby kupić pamiątki.

Zakupy w Chefchaouen to jedna z największych atrakcji turystycznych miasta. Nie obawiaj się – zakupy tutaj to nie to samo co zakupy na suku w Fezie lub Marakeszu.

W przeciwieństwie do innych części Maroka, gdzie sprzedawcy próbują przekonać cię do zakupu wszystkiego jeszcze zanim wejdziesz do sklepu, w Chefchaouen zakupy to czysta przyjemność.

Sprzedawcy podają odpowiednią cenę od początku i nie starają się na siłę namówić do zakupu. Często musisz nawet szukać sprzedawcy po sklepie, bo rozmawia z kimś na ulicy albo właśnie wyszedł na lunch.

najlepsze pamiątki z Chefchaouen

Co przywieźć z Maroka jako pamiątkę? Wybór jest ogromny!

Poza typowymi marokańskimi pamiątkami, które są dostępne w całym kraju, jak magnesy, czy naczynia do tadżin, każdy region ma coś charakterystycznego dla siebie.

Chefchaouen słynie z tkactwa, w szczególności z koców Riffi w niebieskie, białe i czerwone pasy, noszonych przez większość wiejskich kobiet w górach Rif. Słynne są także kolorowe

Jeśli będziesz w Chefchaouen, powinieneś odwiedzić sklep Chez Abdul. To bardzo szczególne miejsce – jest małe, staroświeckie i nosi imię właściciela sklepu. Można tu kupić tradycyjne marokańskie pamiątki: dywany, dżelaby, lampy, marokańskie suknie – kaftany, berberyjską biżuterię i welniane bluzy marokańskie.

Jednym z najpopularniejszych miejsc do robienia zakupów jest Hat Man. W tym modnym sklepie znajdziesz ręcznie robione kapelusze, berety i czapki w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach. Sklep znajduje się na ulicy Rue Targui, szukaj tabliczki z napisem „Hat Man”.

La Botica de la Abuela Aladdin to wielki sklep z mydłami położony w starej części Chefchaouen. Poza fantastycznymi mydłami możesz kupić różne rodzaje perfum, olejki i piżmo (musk).

Na rogu Outa el Hammam i ulicy Rue Targui znajduje się sklep Aladdin the Herbalist. Ten niewielki dwupiętrowy sklep pełen jest przypraw, mydeł, olejków, kryształów i naturalnych mikstur, aby pomóc na każdą dolegliwość. Jest otwarty codziennie od 9:00 do 21:00.

Na Plaza Hata kupisz lokalne wyroby spożywcze, jak kozie masło, miód z pasiek z gór Rif i inne.

Jest kilka miejsc w medinie gdzie możesz kupić piękne barwniki. Kolorową farbę można wykorzystać do ozdabiania rąk, a nawet twarzy. To żywo kolorowe barwniki to idealny prezent dla znajomych.

Artisinal Ensemble w Chefchaouen znajduje się w miejscu zwanym el Makhzen na Placu el-Hammam. To bardzo interesujące miejsce dla turystów. Możesz tutaj kupić koce Riffi i inne rzemiosło po stałych cenach. Jeśli zamierzasz kupić biżuterię lub lampy, jest to również idealne miejsce – sprzedaje ją wiele małych sklepów w el Makhzen. Kompleks otwarty od 9:00-12:00 i od 15:00-18:00.

Biuro podróży w Maroku