Wycieczka objazdowa IRAN – 11 dni / 975€ » mała grupa, hotele 4*, bilety wstępu


WYCIECZKA do iranu11 dni / 10 nocy

Poznaj serdeczność Iranu!

Grupowa wycieczka do Iranu ukazująca najważniejsze zabytki i najpiękniejsze miejsca kraju.

Małe grupy do 16 osób
Opieka lokalnego przewodnika
Transfery lotniskowe
Noclegi w 4* hotelach
Wyprawa na pustynię
Bilety wstępu w cenie

Szczegółowy plan wycieczki

Dzień 1: Przylot do Teheranu – Meet & Greet – Transfer do hotelu

Po uzyskaniu wizy na lotnisku (VOA – visa on arrival) i przejściu przez kontrolę paszportową zostaniesz powitany przez przewodnika i odprowadzony do hotelu 4* Remis Airport Hotel znajdującego się 2 min od lotniska.

Dzień 2: Tehran – Abyaneh („Czerwona Wioska”) – Isfahan

Poranny wyjazd do Abyaneh. To malownicza górska wioska, która zaskakuje odwiedzających swoimi intensywnie czerwonymi domami zbudowanymi z błota i tradycyjnymi strojami tutejszych kobiety. Znajduje się tutaj mauzoleum Bibi Zobeideh. Abyaneah należy do listy najpiękniejszych wiosek w Iranie i na pewno na zawsze pozostanie w twoich podróżniczych wspomnieniach. Dalsza trasa wiedzie do Isfahan. Kolacja i nocleg w Isfahan.

Dzień 3: Isfahan (UNESCO)

Isfahan jest jednym z powodów, dla których wiele osób odwiedza Iran. To cudowne perskie miasto przyciąga turystów ze względu na różnorodność zabytków, a Ty będziesz mieć szansę na całodniową wizytę w Isfahanie. To trzecie co do wielkości miasto w kraju, zaraz po Teheranie i Mashhadzie. Odwiedzisz jego najważniejsze atrakcje i poczujesz energię i spokój tego miejsca.

Jedną z głównych atrakcji Isfahanu jest wspaniały plac Naqsh-e Jahan, największy zabytkowy plac publiczny na świecie. Plac składa się z dwóch meczetów, pałacu i bazaru, na którym można kupić wspaniałe tradycyjne irańskie rękodzieło. Kolacja i nocleg w Isfahan.

Dzień 4: Isfahan – Persepolis (UNESCO) – Naqsh-e Rostam – Shiraz

Poranny wyjazd w kierunku Persepolis. Persepolis jest jednym z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych na świecie – to marzenie każdego archeologa i nie tylko. To zachwycający i tajemniczy symbol różnorodności i potęgi perskiego królestwa. Persepolis było budowane przez robotników ze wszystkich prowincji Imperium, dlatego też odnajdujemy tu różne wpływy architektoniczne i artystyczne.

Następnie zwiedzisz kolejne, nie mniej znane, stanowisko archeologiczne – królewskie grobowce Naqsh-e Rostam. Dalsza trasa wiedzie do Shiraz. Kolacja i nocleg w Shiraz.

Dzień 5: Shiraz (UNESCO)

Dzień poświęcony na zwiedzanie Shiraz. To jedno z najbardziej znanych miast w kraju i nie można go przegapić podczas wakacji w Iranie. Shiraz to artystycze miasto, gdzie nie mówi się o ekonomii, kryzysie czy geopolityce, a o poezji, kwiatach i romantycznych pieśniach. Nawet meczety pokryte są różowymi i niebieskimi oknami, a parki i ogrody przepełnia zapach róż i drzew pomarańczowych. Shiraz naturalnie skłania ku medytacji i wewnętrznej refleksji.

Najbardziej emblematycznym miejscem w Shiraz jest meczet Nasir-Ol-Molk, znany również jako Różowy Meczet. Sesja zdjęciowa przy kolorowych witrażach jest obowiązkowa. Odwiedzisz również bazar, Meczet Regencki i fantastyczną XVII-wieczną cytadelę Karim Khan. Po południu odwiedzisz Mauzoleum Hafeza, słynnego irańskiego poety z XIV wieku, którego poezja do dziś zachwyca i reprezentuje duszę mieszkańców Shiraz, jak i wielu Irańczyków. Kompleks parkowo-ogrodowy wokół mauzoleum to także ulubione miejsce wieczorncyh spotkań młodych Irańczycy. Kolacja i nocleg w Shiraz.

Dzień 6: Shiraz – Pasargada (UNESCO) – Abarkuh – Yazd (wieczorny show Zoorkhane)

Rano odwiedzisz kompleks archeologiczny Pasargade z VI wiek p.n.e. Oprócz ruin antycznego miasta i twierdzy na pobliskim wzgórzu, można podziwiać masywne mauzoleum Cyrusa II Wielkiego. Ciekawostką jest, że kiedy Aleksander Wielki zdobył Persję, odwiedził Pasargade i z szacunku dla króla Cyrusa nakazał jej renowację.

Po wizycie w Abarkuh, przejazd do Yazd gdzie czeka cię wieczorny pokaz Zoorkhane. Te starożytne perskie zapasy, łączące ciało i ducha, zostały wpisane na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkościo UNESCO jako najstarsza forma treningu na świecie. Kolacja i nocleg w Yazd.

Dzień 7: Yazd (UNESCO) – Safari na Pustyni Shabahang – Yazd

Poranne zwiedzanie Yazd. To będzie jak mała podróż w czasie, podczas której będziesz miał okazję poznać jego stare i urocze uliczki w obrębie murów starożytnego miasta z V wieku. Yazd jest sercem zoroastryzmu w kraju i jest domem dla kilku miejsc o dużym znaczeniu religijnym i historycznym.

Po południu wyruszasz na fantastyczne pustynne safari na pustyni Shabahang (rajd 4×4 po wydmach). Na koniec dnia zjesz kolację w lokalnym karawanseraj, czyli zajeździe dla karawan podróżujących niegdyś po Jedwabnym Szlaku. Nocleg w Yazd.

Dzień 8: Yazd – Maybod – Nain (UNESCO) – Kashan

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Kashan. Po drodze odwiedzisz Meybod, gliniane 1800-letnie miasto, gdzie zobaczysz zamek Naryn i Meybod Chapar Khaneh. W Nain bedzisz mieć okazję obejrzeć Piątkowy Meczet, jeden z najstarszych w Iranie. Kolacja i nocleg w Kashan.

Dzień 9: Kashan (UNESCO) – Podziemne miasto Nush Abad – Qom – Teheran (hotel w centrum)

Kashan to jedno z tych miejsc, których nie należy przegapić będąc w Iranie. Największe atrakcje Kashan to słynne domy szlacheckie, Bazar Kashan, niesamowity karawanseraj Aminoddole i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ogród Fin (jeden z historycznych perskich ogrodów Iranu) oraz Łaźnia Sułtan Amir Ahmad.

Będziesz miał również okazję odwiedzić imponujące starożytne stanowisko archeologiczne Tepe Sialk.

Kolejne atrakcje to 3-piętrowe podziemne miasto Nush Abad. W drodze do teheranu zobaczysz jeszcze drugie po Mashaadzie, najświętsze miasto Iranu – Qom. Qom jest największym ośrodkiem uczonych szyickich na świecie i jest ważnym celem pielgrzymek, z około 20 milionami pielgrzymów odwiedzających Mauzoleum Fatimy al-Masumy co roku. Przejazd do Teheranu. Kolacja i nocleg w Teheranie.

Dzień 10: Tehran (UNESCO) – Transfer do Remis Airport Hotel

Teheran to stolica Iranu i metropolia licząca prawie 20 milionów ludzi. Dzień poświęcony na zwiedzanie najsłynniejszych atrakcji Teheranu, między innymi Chanat Caravanserai, Grand Bazar w Teheranie, Pałac Golestan (UNESCO) i imponujący Skarbiec Narodowych Klejnotów. Kolacja w Teheranie. Nocleg w hotelu Remis Airport.

Dzień 11: Wylot z Tehranu

Shuttle transfer (lub 5-minutowy spacer) na lotnisko na lot powrotny do domu. Koniec wycieczki.Cena obejmuje:

 • Meet & Greet na lotnisku – pieszy transfer do hotelu (5 minuty od lotniska)
 • Transport wygodnym autobusem
 • Noclegi w hotelach 4*
 • Wyżywienie half-board (śniadania i kolacje)
 • Opieka angielskojęzycznego przewodnika
 • Kod autoryzacyjny (reference number) do uzyskania irańskiej wizy na lotnisku (VOA – Visa On Arrival)
 • Irańskie ubezpieczenie (obowiązkowe)
 • Bilety wstępu do zabytków i muzeów
 • Atrakcje według programu

Cena nie obejmuje:

 • Bilet lotniczy (w zależności od trasy i momentu rezerwacji od 300€ wzwyż)
 • Międzynarodowe ubezpieczenie podróżne z opcją Covid-19 (wymagane)
 • Opłata wizowa płatna na lotnisku (obecnie 75€).
 • Obiady/Lunche (6-8€)
 • Pokaz Zoorkhane w Yazd (7€)
 • Haft Khan restaurant w Shiraz (15€)
 • Napoje i wydatki osobiste
 • Wszystko co nie jest wymienione jako Cena Obejmuje

Co jest obowiązkowe?

 • Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Irany (sprawdź koniecznie swój paszport przed wyjazdem!)
 • Ubezpieczenie podróżne z opcją Covid-19
 • Dobry nastrój
MIESIĄCTERMINCENA
Wycieczka Iran – Wrzesień 2022 – BRAK MIEJSC17 – 27 września975€
Wycieczka Iran – Listopad/Grudzień 2022 – WOLNE MIEJSCA26 listopad – 6 grudzień975€
Wycieczka Iran – Marzec 2023 – WOLNE MIEJSCA14 -24 marzec975€
Wycieczka Iran – Maj 2023 – OSTATNIE MIEJSCA2 – 12 maj975€
Wycieczka Iran – Wrzesień 2023 – OSTATNIE MIEJSCA15 – 25 wrzesień975€
Wycieczka Iran – Listopad/Grudzień 2023 – WOLNE MIEJSCA23 listopad – 3 grudzień975€
Dzieci w wieku 8-12 lat683 €
Single suplement 300 €

Pytania i odpowiedzi

Kliknij w pytanie, aby otworzyć odpowiedź.

Jaka jest minimalna liczba osób w grupie?

Jak dolecieć do Teheranu?

Kiedy i gdzie zaczyna się trasa?

Uwagi do programu

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ WYCIECZKĘ?

Wycieczki do Iranu z biurem RJ Travel

 • Jesteśmy ubezpieczonym i w pełni licencjonowanym biurem podróży zatwierdzonym przez lokalne Ministerstwo Turystyki. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wysokich standardów i praktyk, dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi firmami transportowymi, hotelami i licencjonowanymi przewodnikami.
 • Oferujemy konkurencyjne ceny bez obniżania jakości naszych usług. Sami układamy plan naszych wycieczek i negocujemy ceny bezpośrednio z naszymi dostawcami.
 • Obchodzi cię gdzie i w jakich warunkach śpisz, a pod koniec dnia oczekujesz trochę komfortu i prywatnej łazienki.
 • Chcesz mieć niezapomniane i autentyczne wrażenia ze swoich wakacji.
 • Wolisz podróżować w małych grupach.
 • Przez cały czas podróży grupie towarzyszy angielskojęzyczny oficjalny lokalny przewodnik, który pokaże wam Iran jakiego nie znaliście.

FORMULARZ Rezerwacji

  Witaj!

  Jesteśmy zespołem RJ Travel Agency – tworzymy Maroko.com. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin / 48 godzin. Dziękujemy!

  Nasze Biuro

  Kontakt

  • RJ Travel Agency
  • Adres: Nº 144 Rue Al Ansar, Hay Al Mansour Dahbi, 45000 Ouarzazate, Maroko
  • Emailinfo@rjtravelagency.com
  • Telefon: +212-696-535-504
  • Fax: +212-524-886-707
  • Godziny otwarcia: Pon -Pt: 9.00-13.00 i 14.00-18.00. Sob: 9.00-13.00
  Biuro podróży w Maroku