Jak zabrać psa lub kota do Maroka

Zwierzęta domowe, zwłaszcza psy, nie są tak popularne w Maroku jak widzimy to w Europie.

Jednak coraz więcej Marokańczyków, otwartych na nowości, decyduje się na posiadanie zwierząt w swoich domach. W Maroku istnieje już nawet kilka hoteli dla psów.

Wielu emigrantów chce mieć zwierzęta, które były częścią ich rodziny przez wiele lat i przywozi je z sobą do Maroka.

Cudzoziemcy mogą przywieźć ze sobą zwierzęta domowe do Maroka, a proces ten jest stosunkowo łatwy. Ważne jest by spełnić wszystkie kroki by mieć pewność, że zwierzak wjedzie z nami do Maroka.

Jakie dokumenty potrzebujesz by zabrać psa / kota do Maroka?

Maroko nie wymaga kwarantanny dla psów i kotów, które spełniają następujące wymagania.

  1. Podstawowym dokumentem jest oczywiście posiadanie paszportu zwierzęcia.
  2. Zwierzak musi być wyposażony w mikrochip zgodny z normą ISO 11784/11785 (ma 15 cyfr i nie jest zaszyfrowany). Jeśli mikrochip Twojego zwierzaka nie jest zgodny z normą ISO 11784/11785, możesz zabrać ze sobą własny skaner mikroczipa.
  3. Twoje zwierzę musi otrzymać szczepienie przeciwko wściekliźnie minimum 30 dni przed podróżą (nie więcej jednak niż 12 miesięcy).
  4. Dodatkowo, powinieneś uzyskać świadectwo zdrowia psa: licencjonowany lekarz weterynarii wystawia oświadczenie o stanie zdrowia psa, jego szczepieniach, że zwierze jest odrobaczone i wolne od pcheł i kleszczy. Z tym orzeczeniem należy udać się do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, który wystawia świadectwo zdrowia psa. Świadectwo jest ważne 15 dni. Koszt: 20 złotych.

Wszystkie wymagania odnoszą się również do psów przewodników. Po przybyciu do Maroka obcokrajowcy nie muszą uzyskiwać żadnych dodatkowych licencji dla zwierząt domowych.

Jeśli chodzi o podróż lądową i powrót promem z Maroka do Hiszpanii, wymagany jest raport z testu na wścieklizny załączony do paszportu, który wykazuje, że zwierzę miało badanie krwi na wściekliznę i że je przeszło. Jeśli nie posiadasz tego raportu straż graniczna Hiszpanii może skierować zwierze na kwarantannę, która w Hiszpanii trwa 6 miesięcy.

Jest to praktyczny przewodnik dla obcokrajowców w Maroku. Ta strona nie jest oficjalnym dokumentem i dlatego informacje tutaj podane mogły się zdezaktualizować lub uległy zmianie. W razie wątpliwości zawsze kontaktuj się ze swoją ambasadą.

Biuro podróży w Maroku