Jak dostać się do Chefchaouen


Samolotem

Chefchaouen nie ma swojego lotniska. 

Jeśli lecisz do Maroka, aby zobaczyć Chefchaouen, masz dwie możliwości: lotnisko w Tangerze lub lotnisko w Fezie. Oba lotniska obsługują wiele lotów międzynarodowych, w tym tanie linie lotnicze Ryanair.

Tanger obsługuje loty z Paryż Beauvais, Barcelona, Madrid, Bergamo, Charleroi, Marseille, Seville, Toulouse, Valencia, Bordeaux.

Do Fezu dolecisz z Barcelony, ​​Beauvais, Brest, Bordeaux, Bergamo, Charleroi, Dole, Eindhoven, Hahn, Londyn Stansted, Madryt, Marsylia, Memmingen, Nantes, Nimes, Sewilla, Tuluza, Treviso, Turyn, Valencia, Weeze Brema, Chalons-en-Champagne i Piza.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód by dojechać do Chefchaouen na własną rękę.

Jeśli chce złapać grand taxi lub autobus do Chefchaouen (patrz poniżej), musisz dojechać z lotniska Fez lub z lotniska Tanger do centrum miasta.

Promem

Aby dotrzeć do Chefchaouen możesz wsiąść na prom w Hiszpanii przez Cieśninę Gibraltarską do Ceuty lub Tangeru, a stamtąd dojechać do Chefchaouen, niżej opisanymi sposobami.

Autobus

Wszystkie autobusy zatrzymują się na głównym przystanku w Chefchaouen, który znajduje się 1,5 km w dół od centrum miasta. Możliwe jest złapanie petit taxi z przystanku autobusowego do miasta.

Z Tangeru do Chefchaouen

Z Tangeru do Chefchaouen odjeżdżają dwa autobusy CTM dziennie , o godzinie 15.15 i 20:30. Bilet Tanger-Chefchaouen kosztuje 45 dirham, a podróż trwa 3 godziny. Oprócz tych opcji masz tuzin lokalnych przewoźników. Istnieje wielu innych lokalnych przewoźników na trasie Tanger-Chefchaouen.

Z Tetuanu do Chefchaouen

By dojechać do Chefchaouen z Tetouanu masz do wyboru pięć połączeń autobusowych dziennie liniami CTM. Autobusy odjeżdżają z Tetuanu o 4.00, 14.15, 15.15, 18.30 i 20.30. Podróż z Tetouan do Chefchaouen trwa około półtorej godziny i kosztuje 25 dirham. Istnieje wielu innych lokalnych przewoźników na trasie Tetuan-Chefchaouen.

Z Rabatu i Casablanki do Chefchaouen

Rabat i Casablanca mają codzienne połączenia CTM i kilka innych lokalnych opcji.

Z Fezu do Chefchaouen

Cztery autobusy CTM odjeżdżają z Fezu do Chefchaouen codziennie o godzinie 10.45, 13.15, 15.15,18.00. Bilet kosztuje 45 dirham, podróż trwa 4-godziny.

Z Marrakeszu i Ouarzazate do Chefchaouen

Jeśli jedziesz z południa Maroka, z Marakeszu lub Ouarzazate, najlepiej złapać nocny pociąg do Tangeru (to około 10-godzinna podróż, bilet kosztuje 370-480 dirham), a z Tangeru autobus.

Grand Taxi

Możesz dojechać do Chefchaouen z Tetuanu lub z Tangeru korzystając z Grand Taxi. Spodziewaj się zapłacić około 70 dh za osobę.

Pociąg

Do Chefchaouen nie dojeżdżają pociągi.

Biuro podróży w Maroku