Gdzie zjeść w Essaouirze – restauracje i życie nocne


Polecane restauracje w Essaouirze

Znajdziesz tu najbardziej typowe marokańskie dania, zwłaszcza w małych restauracjach, w których jedzą miejscowi i przede wszystkim świeże ryby i owoce morze.

Po Agadirze i Safi, Essaouira to trzeci najważniejszy port rybny w Maroku. Znajdziesz tu wiele miejsc ze świeżymi rybami i innymi owocami morza. Istnieje kilka restauracji specjalizujących się w daniach z owoców morza, a jeśli szukasz miejsca o bardziej luksusowym charakterze, wybierz restauracje z widokiem na ocean na plaży.

W medynie znajduje się zaskakująca liczba wartych odwiedzenia restauracji. Przedstawiamy nasze propozycje.

Restauracje w porcie

Jeśli przepadasz za świeżą grillowaną rybą, to w restauracjach przy porcie możesz spróbować lokalnego przysmaku – świeżo złowionych sardynek z grilla. Albo wybierz jeden z wielu gatunków ryb lub owoców morza dostępnych na straganach i w restauracjach. Restauracje znajdują się w pobliżu portu.

La Maison du Cinéma

Choć restauracja nie serwuje wyrafinowanych potraw, ma ciekawą koncepcję wyświetlania filmów podczas obiadu. Możesz pójść tam również na drinka i film.

  • Adres: Rue laalouj 14, Essaouira.

La Table by Madada

To restauracja z bardziej elegancką atmosferą i pyszną kuchnią, ale z przystępnymi cenami.

  • Adres: Youssef El Fassi 7, Essaouira.

Restaurant Adwak

Bardzo popularna restauracja, gdzie można zjeść smaczny posiłek, w tym danie rybne i wegetariańskie, za średnio 100 dh. Restauracja oferuje klientom darmowe Wi-Fi.

  • Adres: Rue Tetouan 2, Essaouira.

Lokalne restauracje

Jeśli wolisz lokalne środowisko, w centrum medyny znajduje się wiele ciekawych restauracji, w pobliżu La Maison du Cinéma, ale ze względu na ich charakter trudno jest podać dokładne informacje. Większość z nich nie ma strony internetowej, adresu, a nawet nazwy. Ale są to miejsca, w których można zjeść autentyczne marokańskie jedzenie, w lokalnych cenach i obserwować typowe życie w sąsiedztwie.

Po posiłku poszukaj jednej z berberyjskich kawiarni na ulicy Rue el Khabbazine. Zamów herbatę miętową lub kawę i zmierz się z jednym z lokalnych mistrzów w grze w warcaby.

Restauracja Il Mare

Miejsce polecane na wieczór. Restauracja Il Mare to słynie ze swojej muzyki na żywo i wspaniałym widokom na ocean i wały obronne. Niestety nie słynie z dobrego jedzenia. Jednak jest to fantastyczne miejsce na zachód słońca przy szklaneczce herbaty, soku lub lampce szampana. Ceny wysokie.

Życie nocne w Essaouirze

Turyści odwiedzający Essaouirę z reguły są bardzo otawrci, ale pomimo to w mieście nie ma wielu klubów nocnych. Po zmroku miasto praktycznie zanika, przymyka tylko kilka osób idących na kolację, głównie obcokrajowcy.  Jest za to kilka barów, które można odwiedzić po kolacji.

Niektóre restauracje mają przyjemną atmosferę, aby posiedzieć wieczorem po kolacji, szczególnie te w medynie.

Taros

To bar na dachu przy ulicy Rue de Skala 2. W pobliżu placu Moulay Hassan jest kilka barów na dachach i tarasach w sąsiednich budynkach. Bar czynny do 23.00, zamknięty w niedziele.

Les Chandeliers

Las Chandeliers ma intymną atmosferę i śliczną antresolę, gdzie przez całą noc serwują tapas.

La Triskalla

Adresowana jest do młodszych klientów.

Restaurant Baraka

Regularne koncerty muzyki na żywo w weekendy.

Biuro podróży w Maroku