Najbardziej bajeczne i luksusowe hotele w Marrakeszu


W architekturze budynków w całym kraju widać wpływ wielu kultur, które kształtowały Maroko przez wieki. Największy wpływ na architekturę marokańską miał jednak Islam.

Hotele, czy dzieła sztuki?

W hotelowej architekturze znajdziemy głębokie odwołania do tradycji i kultury marokańskiej. W pustynnym jednobarwym i jednolitym krajobrazie, gdzie luksusem jest choćby zacieniony skrawek ogrodu, rzemiosło i zdobnictwo jest wysoko cenione.

Wnętrza tych hoteli to marokańskie rękodzieło w najlepszym wydaniu. Każdy detal przyciąga tu wzrok. Pobyt w jednym z tych luksusowych hoteli w Marrakeszu sprawi, że poczujesz się jak król. Ceny pokoi przyprawiają o zawrót głowy, a samo oglądanie zdjęć wnętrz hotelowych, rozpala wyobraźnię o historiach z Tysiąca i jednej nocy.

5 Najdroższych hoteli w Marrakeszu

Ceny za noc, za pokój 2-osobowy.

 1. Royal Mansour Marrakech (hotel znajduje się w Medynie, bardzo blisko placu Dżamaa al-Fina, z 4 znakomitymi restauracjami i luksusowym spa, należy do króla Mohammeda VI, jest to 9. najbardziej luksusowy hotel na świecie)
 2. La Sultana Marrakech (hotel położony w pobliżu medyny i placu Dżamaa al-Fina z fantastycznym wystrojem, luksusowym odkrytym basenem, SPA z masażem i z tarasem z widokiem na góry Atlas i Meczet Koutoubija)
 3. Mandarin Oriental, Marrakech (hotel i ośrodek wypoczynkowy położony poza centrum, z widokiem na Góry Atlas z ogrodem i najwyższej klasy SPA, do dyspozycji 54 prywatne wille)
 4. Selman Marrakech (hotel poza centrum ze stajnią dla koni czystej krwi arabskiej, ze SPA i trzema basenami)
 5. Four Seasons Resort Marrakech (hotel położony w sercu luksusowej dzielnicy Hivernage, w pobliżu Ogrodów Menara, z odkrytym basenem otoczonym palmami, tarasem i SPA)

7 Luksusowych hoteli w Marrakeszu

Ceny za noc, za pokój 2-osobowy.

 1. Dar Rhizlane, Palais Table d’hôtes & SPA (hotel położony w pobliżu medyny, w dzielnicy Hivernage, 2 km od placu Dżemaa el-Fna, otoczony dużym ogrodem z widokiem na góry, na miejscu organizowane są lekcje gotowania lokalnych przysmaków)
 2. Les Jardins De La Koutoubia (hotel położony jest obok słynnego placu Dżamaa el-Fna, w pobliżu najsłynniejszych zabytków miasta, przestronne pokoje z patio, basen otoczony palmami, wspaniałą restauracja na tarasie)
 3. Fairmont Royal Palm Marrakech (hotel położony poza centrum, 12 km od medyny, z polem golfowym, ze wszystkich pokoi widok na góry Atlas lub na ogród)
 4. Es Saadi Marrakech Resort – Palace (położony w ekskluzywnej dzielnicy Hivernage na terenie parku o powierzchni 8 hektarów, 5 minut spacerem od medyny, do dyspozycji 92 przestronne apartamenty typu suite, 10 willi i 8 dwupoziomowych ksarów z widokiem na góry)
 5. Tigmiza Boutique Hotel & Spa (hotel położony poza centrum, 15 minut jazdy samochodem od medyny i placu Dżamma el-Fna, hotel mieści się w ogrodzie z basenem, spa, tarasem oraz restauracją z widokiem na góry)
 6. La Maison Arabe Hotel, Spa & Cooking Workshops (hotel położony w Medynie, 10 minut spacerem od placu Dżemaa el-Fna, ogród z basenem z podgrzewaną wodą, SPA, hammam i masaże, oferuje marokańskie kursy gotowania)
 7. Domaine Des Remparts Hotel & Spa (hotel położony poza centrum, na terenie parku o powierzchni 0,8 hektara, oferuje piękne widoki na góry Atlas, basen, centrum fitness oraz 2 restauracje: orientalna i rybna)
Biuro podróży w Maroku