Najlepsze atrakcje Tangeru


Co warto zobaczyć w Tangerze

Pałac Dar el Makhzen

Sułtan Mulaj Ismail (1672/12), który wypędził Anglików z Tangeru, kazał zbudować sobie wspaniały pałac. Dziś, jego biała fasada wznosi się imponująco na Placu Kasbah w Tangerze. To historyczne miejsce na północy Maroka, gdzie mieszkało kilku paszów Tangeru.

Medina w Tangerze

Stara medyna w Tangerze to tętniące życiem, chaotyczne i kolorowe miejsce. Zwiedzanie mediny, kluczenie pomiędzy alejkami, wizyta na lokalnych soukach to doświadczenie, które bardzo ci się podoba.

Berberowie z wiosek w pobliżu Tangeru zjeżdżają się do miasta, aby sprzedawać na soukach swoje produkty, głównie owoce, warzywa i kozi ser egzotycznie zawinięty w liście palmowe.

W hałaśliwym i tętniącym życiem suku Tanger odkryjesz bardzo ciekawe uliczne jedzenie – jedne z najlepszych w Maroku! Możesz tutaj spróbowac pysznego lokalnego jedzenia, np. kalinte, domowy chleb zrobiony z mąki z ciecierzycy, oliwy z oliwek, soli, jajek i doprawiony kuminem.

Znajdziesz tutaj także produkty, które możesz zabrać do domu na pamiątke, jak przyprawy, zioła, orzechy, naturalne produkty do pielęgnacji skóry z oleju arganowego lub migdałowego – znajdziesz je w setkach sklepów rozsianych po całej medinie.

Budynek Bit el Mal

Usytuowany na Place de la Kasbah w centrum Tangeru, budynek Bit el Mal jest przedłużeniem pałacu Dar el Makhzen i znajduje się tam Skarbnica miasta Tanger. Zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz budynek jest bogaty w elementy dekoracyjne.

Plac du 9 Abril

Kultowy główny plac Tangeru znajduje się przy wejściu do mediny. Plac otaczają też meczet Sidi Bou Abib i kino Rif. Plac jest pełen życia przez cały dzień, a jego nazwa pochodzi od Marokańskiego Dnia Niepodległości. Dobre miejsce do podpatrywania lokalnej atmosfery i obserwowania codzienności mieszkańców.

Kino Rif

Kino Rif, znajdujące się na 3 Rue de La Liberte. Można je bardzo łatwo odróżnić dzięki czerwono-białej fasadzie w stylu art deco. Jest to zdecydowanie jedno z najciekawszych miejsc, gdzie można przyjrzeć się różnorodnej działalności kulturalnej Tangeru.

Cinemathéque de Tangier to niezależne kino założone w 2006 roku przez artystę Yto Barrada w celu promowania dziedzictwa krajowego i międzynarodowego przemysłu filmowego. To międzykulturowa przestrzeń przyjazna artystom, producentom, miłośnikom kina, podróżnikom i wszystkim zakochanym w sztuce.

Na tarasie kina można wypić herbatę lub drinka.

Muzeum Legation Américaine

Budynek American Legacy w Tangerze gościł amerykańskich dyplomatów od 1821 do 1956 roku, zanim przeniósł się do stolicy, Rabatu. Obecnie działa jako centrum sztuki współczesnej z pokazami krajowymi i międzynarodowymi. Sam budynek jest bardzo piękny z typową andaluzyjską dekoracją charakterystyczna dla północy Maroka.

Grób Ibn Battuty

Miejsce spoczynku Ibn Battuty, który urodził sie w Tangerze w 1304 roku, średniowieczny podróżnik, który dojechał aż do Chin. Jego podróży nie powstydziłby sie nawet sam Marco Polo. Skromny grób jest często zamknięty i wymagałby trochę odnowy.

The Souriyine Mosque in Tangier is one of the most important mosques in the city. Also known as the Syrian Mosque, is it located close to the Place Jamia El Arbia and the city’s municipal train station. Access is reserved for Muslims.

Meczet Syryjski

Meczet Syryjski (Meczet Souriyine) w Tangerze jest jednym z najważniejszych meczetów w mieście. Charakteryzuje sie wyjątkowym wąskim jak igła minatertem przypominającym stylem minarety z Damaszku. Meczet został ufundowany przez jednej z głównych rodzin emigrantów syryjskich w Tangerze., którzy przyjechali tutaj na początku lat sześćdziesiątych. Znajduje się w pobliżu Place Jamia El Arbia i miejskiego dworca kolejowego, w dzielnicy Syrien. Wstep jest zarezerwowany tylko dla muzułmanów.

Plaza de Toros

Plac został zbudowany przez Hiszpanów w 1950 roku, obecnie jest opuszczony i znajduje się przy ulicy Route de Tetouan.

Plaża w Tangerze

Piękna 6-kilometrowa plaża położona na zachodnim wybrzeżu miasta to dobre miejsce do kąpieli prawie przez cały rok. W lecie ta plaża jest pełna ludzi!

Kawiarnia Café Hafa

Café Hafa to historyczna i najstarsza kawiarnia w Tangerze, otwarta od 1921 roku. Idealne miejsce na popołudniowy relaks. Kawiarnia znajduje się na klifie, skąd możesz podziwiać piękny widok na Cieśninę Gibraltarską, gdzie ocean Atlantycki łączy się z Morzem Śródziemnym. Z Tangeru można dojechać tutaj taksówką, każdy zna tą kawiarnie.

Plaża i przylądek Malabata

Piękny przylądek z malowniczą latarnią morską, zamek w średniowiecznym stylu XX wieku i niezwykłe widoki na morze idealne do robienia zdjęć. Plaża Malabata znajduje się 6 km na wschód od starej medyny.

Inne atrakcje w Tangerze:

Wielki Meczet

  • Centralny meczet
  • The Old Medina, at the heart of the city,contains a pair of vivid markets; Grand Socco and Petit Socco
  • Kazba
  • Park Perdicaris
  • Kościół Notre-Dame de l’Assomption
  • Kościół Saint-Andre
  • Souk Grand Socco
  • Ogród Mendoubia
  • Dzielnica Ville Nouvelle
  • Targ Salaheddine i targ El Qualili
Biuro podróży w Maroku