Pogoda jesienią w Maroku – dla kogo jesienne Maroko?


Klimat w Maroku ma ten sam podział według pór roku, jak każdy inny kraj półkuli północnej, z zimą trwającą od grudnia do lutego i latem trwającym od czerwca do sierpnia.

Pogoda w Maroku jest determinowana przez geografię Maroka i ukształtowanie terenu.

Można jednak wyróżnić zasadnicze cechy każdej z pór roku.

Jesień w Maroku

Jesień w Maroku trwa od września do listopada.

Jesienna pogoda w Maroku sprzyja zwiedzaniu, jest nadal ciepło, ale upały już nie doskwierają.

Jesienią temperatury w miastach wewnątrz kraju i na południu Maroka stają się bardziej komfortowe.

Dzięki chłodniejszej i suchej pogodzie jest to idealny czas zarówno na wędrówki po górach, jak i wycieczkę na Saharę. To jeden z najlepszych momentów na spędzenie nocy na pustyni.

Po upalnym lecie krajobraz jest bardziej suchy niż ten wiosenny, ale 8-9 słonecznych godzin dziennie zapewnia dobre światło do zdjęć, popołudniowe słońce wydobywa piękne pomarańczowe barwy, a zachody słońca są spektakularne.

Średnia temperatura w kraju Średnie dzienne temperatury to 18-29°C , podczas gdy w głębi kraju temperatura osiąga do 34°C.
Temperatury na wybrzeżuTemperatury są przyjemne, średnie dzienne temperatury od 27°C, w nocy do 11°C. Deszcze mogą pojawiają się w listopadzie.
Temperatura w górach Rif i Atlas Temperatura w dzień jest przyjemna 16-24°C, w nocy 10-15°C. Występują opady deszczu i śniegu, pierwsze przymrozki pojawiają się na początku listopada.
Temperatura na pustyni W dzień temperatura do 35°C, w nocy spada nawet do 16°C.
Marrakesz temperatutra Dzienne temperatury w Marrakeszu 22-32°C
Agadir temperatura Średnie temperatury od 12°C w nocy do 25°C w dzień
Agadir temperatura wody Temperatura wody w oceanie 18-20°C.

Sezon turystyczny
Najlepszy czas na odwiedzenie Maroka i wielu turystów z tego korzysta. Wysokei sezon na pustynię i góry.
Co spakowaćKurtka lub wiatrówka na chłodne wieczory i poranki, parasolka, długi rękaw, pełne buty, sandały, lekkie ubrania na gorące dni, cieplejsze warstwy, nakrycie głowy, lekki szal, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy.
Dla kogo Idealny czas na zwiedzanie całego kraju, najlepsze miesiące na zwiedzanie pustyni, dla surferów, dla rodzin z dziećmi, na wypoczynek na plaży, dla aktywnych, miłośnicy górskich wędrówek, zwiedzanie miast, dla fotografów
Biuro podróży w Maroku