Pogoda latem w Maroku – dla kogo letnie Maroko?


Klimat w Maroku ma ten sam podział według pór roku, jak każdy inny kraj półkuli północnej, z zimą trwającą od grudnia do lutego i latem trwającym od czerwca do sierpnia.

Klimat w Maroku jest uzależniony od geografii Maroka i ukształtowania terenu. Pogoda w każdym z regionów ma swój właściwy klimat i nawet podczas tej samej pory roku, pogoda w różnych zakątkach kraju może się znacznie od siebie różnić.

Możemy jednak określić zasadnicze cechy każdej z pór roku.

Pogoda Latem w Maroku

Lato w Maroku trwa od czerwca do sierpnia.

Marokańskie lato jest bardzo gorące i suche.

Najgorętsze miasta latem w Maroku to Marakesz i Fez. Upalnie jest też w całym południowo-zachodnim Maroku (pamiętaj, że im dalej na południe, tym bliżej pustyni Sahara i tym goręcej).

Podróżni, którzy są bardziej wrażliwi na wysokie temperatury powinni uniknąć tych regionów w okresie letnim.

Aby ucieć przed marokańskimi upałami, najlepsze miasta na lato to wszystkie nadmorskie miejscowości takie jak Tangier, Agadir, Rabat i Essaouira – dzięki morskiej bryzie temperatury nie są tak dokuczliwe.

Lipiec i sierpień to czas gdy wieją wiatry pochodzące z pustyni, sirocco i chergui. Czasami bardzo silne i niosące że sobą piasek z Sahary. Trwają przeważnie do kilku godzin, ale mogą wiać nawet przez 2 dni.

Średnia temperatura w kraju Dzienne temperatury to 32-40°C na północy i 45-50°C na pustyni. Na wybrzeżu idealne wakacyjne temperatury 22-32°C.
Temperatury na wybrzeżuDzienne temperatury wahają się od 22 do 28°C.
Temperatura w górach Rif i Atlas Latem temperatury na wyżynach są wysokie, a dni słoneczne, czasami łagodzą je gwałtowne pojedyncze burze. Jest przyjemnie dzięki chłodnym nocom. Temperatury od 9°C w nocy do 27°C w dzień
Temperatura na pustyni Jest gorąco i bardzo sucho. Erfoud, Zagora i Merzouga notują temperatury ponad 40°C, a pośrodku pustyni nawet 55°C. Należy pamiętać o amplitudzie dobowej – w nocy jest chłodniej, ale ciągle ciepło, powyżej 23°C.
Marrakesz temperatutra Średnie temperatury : 16°C w nocy, 36°C w dzień
Fez temperaturaŚrednie dzienna temperatury to 26°C, i oscyluje w zakresie 29-35°C, może osiągnąć 38°C
Agadir temperatura Ciepło i sucho, morska bryza zapewnia przyjemny klimat. Średnie temperatury w lipcu to 27°C w dzień i 16°C w nocy. Temperatury w sierpniu to 32°C w dzień i 19°C w nocy.
Agadir temperatura wodyTemperatura wody w oceanie 19-21°C

Sezon turystyczny
Wysoki sezon na wybrzeżu Morza Śródziemnego i Atlantyku, kurorty na plaży wyprzedają się szybko. Dość niski sezon dla turystyki w miastach i na pustyni.
Co spakowaćwiatrówka lub ciepła bluza na wieczory i poranki, wygodne i przewiewne ubrania, lekkie koszule lub bluzki z długim rękawem, luźne spodnie, tunika, sukienka maxi, oddychające koszulki, sandały, pełne buty, kapelusz lub czapka, lekki szał, strój kąpielowy, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne.

Dla kogo
dla relaksu na plaży, dla relaksu w pięknym riadzie z basenem, dla tych, którzy kochają upał, zaintereswoanych kulturą i sztuką, bywalców festiwali muzycznych.
Biuro podróży w Maroku