Pogoda wiosną w Maroku – dla kogo wiosenne Maroko?


Choć w Maroku obowiązuje taki sam podział na pory roku, jak w Polsce, to klimat Maroka jest dodatkowo warunkowany przez bogate ukształtowanie terenu Maroka, gdzie każdy region ma swój odmienny klimat.

Można jednak wyróżnić zasadnicze cechy każdej z pór roku.

Wiosna w Maroku

Kalendarzowa wiosna w Maroku trwa od marca do maja.

Wiosna to najlepsza pora roku w całym kraju i idealny czas na zwiedzanie każdego zakątka Maroka.

Przyroda rozkwita i zieleni się, na południu Maroka kwitną drzewa migdałowe i wiśniowe, a po porze deszczowej być może nawet zobaczysz kwitnące na pustyni kwiaty.

Góry Atlas są jeszcze ośnieżone, a wokół kontrastują bujne zielone krajobrazy – wiosenne Maroko oferuje piękną scenerię do fotografowania.

Wiosną można upolować cenowe oferty na hotele, loty do Maroka i wycieczki. Poza czasem Wielkanocy i Wielkiego Tygodnia, jest to dość niski sezon.

Pogoda wiosną w Maroku jest dość sucha i ciepła, ale gorączka jeszcze nie doskwiera.

Średnia temperatura w kraju Średnie dzienne temperatury to 18-28°C, podczas gdy w głębi kraju temperatura sięga do 35°C.
Temperatury na wybrzeżuŚrednie dzienne temperatury wahają się od 15–25°C, cieple słońce i świeża morska bryza. Może popadać w regionie Morza Śródziemnego i Północnego Atlantyku
Temperatura w górach Rif i Atlas Dzienne temperatury 12-18°C, chłodne poranki z temperatura 1-6°C i okazjonalne nocne mrozy. Okazjonalnie może padać deszcz.
Temperatura na pustyni Chmury i deszcze są coraz rzadsze, z 1-2 dniami opadów miesięcznie. Temperatury są dość wysokie, od 20°C do 32°C w późniejszych miesiącach.
Marrakesz temperatutra Średnie temperatury : od 9°C w nocy, do 27°C w dzień
Agadir temperatura Średnie temperatury : od 11°C w nocy do 23°C w dzień
Agadir temperatura wodyTemperatura wody w oceanie 17-18°C
Sezon turystyczny Liczni turyści, szczególnie w Wielkim Tygodniu i w czasie Wielkanocy, wysoki sezon na zwiedzanie miast w głębi kraju, na trekking w górach i na wyprawę na pustynię. Wiosna na wybrzeżu to dość niski sezon dla turystyki, co sprawia, że jest to dobry czas dla osób szukających ofert.
Co spakowaćKurtka lub wiatrówka na chłodne wieczory i poranki, parasolka, długi rękaw, pełne buty, sandały, lekkie ubrania na gorące dni, cieplejsze warstwy, nakrycie głowy, lekki szal, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne
Dla kogo Rodziny z dziećmi, miłośnicy przyrody, amatorzy górskich wędrówek, zwiedzanie miast w całym kraju, najlepszy czas na zwiedzanie pustyni, fotografowie.
Biuro podróży w Maroku