Pogoda zimą w Maroku – dla kogo zimowe Maroko?


Klimat w Maroku ma ten sam podział według pór roku, jak każdy inny kraj półkuli północnej, z zimą trwającą od grudnia do lutego i latem trwającym od czerwca do sierpnia.

Pogoda w Maroku jest determinowana przez geografię Maroka i ukształtowanie terenu.

Można jednak wyróżnić zasadnicze cechy każdej z pór roku.

Maroko Zimą

Zima w Maroku trwa od grudnia do lutego.

Styczeń uważany jest za najzimniejszy i najmokrzejszy miesiąc w roku.

Pogoda w Maroku zimą oferuje łagodne temperatury i słoneczne dni.

Zimowe temperatury w ciągu dnia są bardzo przyjemne szczególnie na południu Maroka, na wybrzeżu i w miastach wewnątrz kraju. Niebo ma piękny niebieski kolor, a w dzień temperatura wynosi około 20°C.

Maroko jest czasami nazywane „zimnym krajem o gorącym słońcu” i zimą to powiedzenia sprawdza sie najbardziej. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy temperatury w ciągu dnia są dość ciepłe, to gdy słońce zachodzi, temperatura spada bardzo szybko,

Noce są zimne i zdarzają się przymrozki. Gdy temperatury spadają warto upewnić się, czy nasz hotel ma ogrzewanie, by być przygotowanym na zimne noce.

Zima, poza czasem Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestrem, to także najtańsza pora roku na zwiedzanie Maroka, gdy ceny hoteli i lotów do Maroka spadają. Najtaniej jest do połowy grudnia i potem, od połowy stycznia. Najlepsze hotele i wycieczki w czasie Świąt i Sylwestra warto rezerwować z wyprzedzeniem.

Jeśli ktoś źle znosi upały to jest to najlepszy czas, aby odwiedzić magiczne południe Maroka w komfortowej temperaturze.

Ten sezon jest najbardziej deszczowy, zwłaszcza u podnóża Rif, a także od Tangier do Kenitry. Średnio pada od 3 do 4 razy w miesiącu.

Średnia temperatura w kraju Średnie dzienne temperatury to 16-19°C. Średnia minimalna temperatura wynosi 8°C.
Temperatury na wybrzeżu Średnie temperatury to 13°C w dzień, i 4°C w nocy, można spodziewać się deszczu i wilgotności. Maksymalnie do 18 °C.
Temperatura w górach Rif i Atlas Mroźne zimy, ze śniegiem i lodem oraz z częstym zamykaniem przełęczy spowodowanych opadami śniegu. Temperatury w strefach Atlasu Wysokiego mogą spaść do -20°C. Można spodziewać się deszczu i wilgotności.
Temperatura na pustyni Dzienna temperatura to 16-20°C. Średnie nasłonecznienie wynosi 5 do 6 godzin dziennie. Miej na uwadze różnice temperatur między dniem i nocą – choć dni mają komfortową temperaturę, w nocy mogą występować przymrozki. Mogą pojawić się rzadkie burze.
Marrakesz temperatutra W dzień temperatura do 18°C, a w nocy 5-7°C.
Fez temperaturaDzienne temperatury wynoszą około 18°C, a w nocy temperatura spada do 5-7°C.
Agadir temperatura Średnie temperatury od 8°C w nocy do 17°C w dzień. Temperatury są stosunkowo łagodne. Na pozostałym wybrzeżu Atlantyku, im dalej na poludnie, tym deszcze są coraz słabsze.
Agadir temperatura wody Temperatura wody w oceanie 17-18°C.
Sezon turystyczny Niski sezon turystyczny, częste promocje lotów do Maroka i obniżki cen hoteli. Poza okresem Bożego Narodzenia i Nowego Roku tłumy nie są duże.
Co spakowaćKurtkę przeciwdeszczową, ciepłą, warstwową odzież, okulary przeciwsłoneczne, lżejsze ubrania, pełne buty. Ci, którzy zamierzają spędzić noc na pustyni, powinni zaopatrzyć się także w odpowiedni śpiwór.
Dla kogo zimowe Maroko Narty w Maroku, dobry czas na zwiedzanie pustyni, rodziny z dziećmi, dla spragnionych słońca w zimie, dla budżetowych podróżników, dla źle znoszocych upały, dla surferów, zwiedzanie miast na południu.
Biuro podróży w Maroku